نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

نکسوس (مقاله ای تخصصی پیرامون خون آشام ها، جادو، سنگرومنسی و بلاد مجیک، نکرومنسی)

شروع موضوع توسط سییما ‏12/9/18 در انجمن متا فیزیک

 1. سییما

  سییما ناظر آزمایشی رمان عضو کادر مدیریت ناظر موقت

  642
  17,798
  امتیاز:
  771
  تاریخ عضویت:
  ‏17/4/18
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  Developing,with or without you
  محل سکونت:
  کویرِ سوزانِ ایران :/
  فصل اول خون آشام ها
  با وجود انواع فعالیت‌هایی که در سنگرومنسی یا بلاد مجیک انجام می‌شود یکی از بزرگ‌ترین فرآورده‌های این رده از جادوگری را می‌توان وجود خون آشام‌ها دانست. در ادامه همراه ما باشید.
  بسیاری وجود خون آشام‌ها را مرتبط با الف‌ها می‌داند؛ از آنجایی که در برخی موارد وجود آن‌ها به زمان‌های قبل از وجود انسان‌ها مربوط می‌شود و دیگر اینکه رابـ ـطه‌ای نزدیک بین الف‌ها و سنگرومنسی وجود دارد.
  خود خون آشام‌ها به دسته‌های بی‌شماری تقسیم می‌شوند و در هرگونه دسته بندی همیشه عده‌ای جا می‌مانند. از اساطیر آن‌ها معروف‌ترین نمونه‌ها مربوط به اروپا می‌باشد. هرچند که تقریباً در تمام فرهنگ‌ها وجود دارند و علاوه بر نمونه‌های معمول، می‌توان آن‌ها را در اسطوره‌های استرالیا، ژاپن و غیره نیز دید. در تمامی موارد، اختلافی بسیار کمی بین کلیات ماجرای آن‌ها وجود دارد.
  به شکل کلی، زمانی که کلمه‌ی خون آشام را استفاده می‌کنیم، گروهی بسیار بزرگ را مورد خطاب قرار می‌دهیم. در نمونه‌هایی تنها به موجودات خون خواری اشاره می‌کنیم که تفاوتی با حیوانات ندارند و در مواردی دیگر مستقیماً به موجوداتی اشاره می‌کنیم که شبیه به خفاش‌هایی عظیم الجثه هستند. در حالی که می‌توانیم در حال صحبت از موجوداتی با شباهت‌های بسیار زیاد به انسان‌ها باشیم.
  [​IMG]

  با توجه با ذات سنگرومنسی، توانایی‌های انواع خون آشام‌ها با یکدیگر متفاوت است و به نسبت تمرکزی که هر خون آشام بر روی سری توانایی‌های خاصی دارد، قدرت‌های متفاوت نیز کسب می‌کند. برای مثال گروهی از خون آشام‌ها تنها علاقه‌مند به دریافت خون موجوات نیستند بلکه اجساد آن‌ها را نیز می‌خورند. این در حالی است که عموم خون آشام‌ها علاقه‌مند به این هستند که اجساد را با استفاده از نکرومنسی یا خود سنگرومنسی برای به خدمت گرفتن آن‌ها استفاده کنند. باید توجه داشته باشیم که سنگرومنسی و نکرومنسی، جادوهای به بردگی گرفتن دیگر موجودات هستند. در مواردی نیز دیده می‌شود که خون آشام اجساد را از خون خالی می‌کند سپس نکروفیج‌ها آن اجساد را می‌بلعند و به همین شکل یک خون آشام آن‌ها را کنترل می‌کند.
  در این زمینه که خون نقش اصلی را برای هر سنگرومنسر و یا هر خون آشام ایفا می‌کند هیچ شکی نیست، اما اینکه ارتباط هر خون آشام با میزان مصرف خون چگونه است اندک تفاوت وجود دارد. قوی‌ترین خون آشام‌ها نیازی به مصرف خون برای زنده ماندن ندارند، البته این تا زمانی است که از قدرت‌هایی که سنگرومنسی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد استفاده‌ی چندانی نداشته باشند. در موارد دیگر بعضی خون آشام‌ها به اندازه ای که هر موجود زنده نیازمند به آب برای فعالیت است به خون نیاز دارند. گاهی دیده می‌شود که برخی خون آشام‌ها حتی به مصرف آن اعتیاد دارند و ترک خون برایشان سخت است که در چنین مواردی خون آشام‌ها به دیوانگی می‌رسند و ترد می‌شوند. برخی نیز باید خون را به عنوان غذا و یا سوخت مصرف کنند تا بتوانند زنده بمانند.
  به جز خود خون، دیگر مواردی که با خون آشام‌ها در ارتباط هستند را می‌توان آینه، خورشید، سایه، سیر، شمع، آب مقدس، نقره، چوب، صلیب، طلا و آتش دانست. البته بارها و بارها دیده می‌شود که یک خون آشام نسبت به این موارد حساسیت چندانی نشان نمی‌دهد. این را می‌توان ناشی از قدرت یک خون آشام دانست. هرچه یک خون آشام قوی‌تر و یا پیرتر باشد نسبت به چنین مواردی مقاوم‌تر است و برعکس.
  [​IMG]

  موجودات زیادی نیز با آن‌ها در ارتباط هستند. چه اساطیری و چه موجودات طبیعی. کلاغ، زاغ، خفاش، مار، مگس، سگ و گربه از معروف‌ترین این موجودات هستند. البته ارتباط با گرگ‌ها نیز در این بین جا دارد، هرچند که بیشتر مربوط به گرگینه‌ها هستند که آن‌ها از رقبای خون آشام‌ها محسوب می‌شوند. از موجودات اساطیری در ارتباط با آن‌ها می‌توان اژدها (Dragon)، گابلین (Goblin)، گرملین (Gremlin)، گارگویل (Gargoyle)، گارگون (Gargon)، نکروفیج (Necrophage) ها، اشباه (Spectre)، در برخی موارد شیاطین (Demon) و غیره را نام برد. البته نباید فراموش کرد که ( Ghoul ) ها به عنوان نکروفیج یا حاصل سنگرومنسی مهم‌ترین موجودات افسانه‌ای در ارتباط با آن‌ها هستند.
  [​IMG]

  در مواردی ارتباط با مارها باعث تقویت قدرت دندان‌ها و توانایی‌های مربوط به آن می‌شود. در حالی که نزدیکی به خفاش‌ها در مواردی باعث می‌شود که خون آشام نیز بال در بیاورد. در مواردی نیز دیده می‌شود که بسته به نوع جنسیت توانایی‌های آن‌ها تفاوت پیدا می‌کند. همانند تفاوتی که یک ویچ (Witch) با یک وارلاک (Warlock) دارد. در نمونه‌ای دیگر می‌توان تفاوت بین خون آشام‌ها را بین تفاوت مکان تولدشان مشاهده کرد. برای مثال گروه خاصی از خون آشامان که به نام اکیمارا معروف شده‌اند را عموماً شرقی می‌دانند. آن‌ها را به شکل افراد خوش پوش مجسم می‌کنند درصورتی که در دیگر باورها همان اکیماراها را موجوداتی وحشی صفت تجسم می‌کنند که به سرعت حرکت می‌کنند و علاقه‌مند به خوردن خون اجساد پس از مرگشان هستند. و یا برخی خون آشام‌ها که عموماً بریتانیایی تصور می‌شوند و رفتارهای سیـاس*ـی خاصی دارند.
  به نسبت میزان قدرتی که یک خون آشام دارد، وضعیت زنده ماندنش تغییر می‌کند. برخی خون آشام‌ها این‌گونه تصور می‌شوند که هرگز کشته نمی‌شوند. برخی دیگر فقط به دست یک خون آشام دیگر کشته می‌شوند. در مواردی مرگ آن‌ها موقت است. مثلاً اگر فرو بردن تکه‌ای چوبه به قلبشان باعث مرگ آن‌ها شده، تنها تا زمانی برنمی‌گردند که آن تکه چوب در جسدشان باقی بماند. در مواردی دیگر فقط جدا شدن سر آن‌ها از تنشان باعث مرگشان می‌شود. ضعیف‌ترین خون آشام‌ها با ابزار و به شکل معمولی کشته می‌شنود که تنها برتری آن‌ها این است که از پیری نمی‌میرند.
  خون آشامان ضعیف‌تر، معمولاً در خدمت قوی‌ترها هستند. در مواردی حتی مردم عادی که در ارتباط به خون آشام‌ها هستند نیز بدون داشتن اراده‌ای در مقابل جادوی آن‌ها به آنان خدمت می‌کنند. تفاوت قدرت خون آشام‌های ضعیف‌تر و یا مردمی که در خدمت یک خون آشام هستند به نحوه‌ی به بردگی گرفته شدن آن‌ها نیز بستگی دارد. برخی توسط گاز گرفته شدن توسط یک خون آشام تبدیل می‌شوند و یا در مواردی خون آشام برای به کنترل گرفتن دیگری از جادوهای مربوط به کنترل ذهن استفاده می‌کند. در موارد دیگر نوشیدن خون یک خون آشام قوی باعث تبدیل خون آشام‌های ضعیف‌تر می‌شود. قوی‌ترین خون آشام‌ها مستقیماً با بلاد مجیک تبدیل می‌شوند. خون آشام‌های این چنینی معمولاً سردمدار قبایل بزرگ خون آشامی هستند. تفاوت انتخاب‌هایی که این دسته از خون آشام‌ها در نحوه‌ی برخوردشان با قدرت‌های خون آشامی‌شان دارند باعث می‌شود که اعضای زیرین قبیله‌های آن‌ها که توسط آنان تبدیل شده‌اند نیز این توانایی‌ها را دارا باشند.
  [​IMG]

  معمولاً قبایل مختلف خون آشامی با یکدیگر درگیر هستند و نحوه‌ی دیدشان باعث اختلاف‌های فراوان میان آن‌ها می‌شود. البته به طور متعدد دیده می‌شود که زمانی که دشمنی مشترک در میان باشد به سرعت با یکدیگر متحد می‌شوند، هر چقدر هم که تفاوت داشته باشند. از معروف‌ترین گروه‌های مرتبط با آن‌ها قطعاً گرگینه‌ها هستند که دشمنی فراوانی با خون آشامان دارند. معمولاً نکرومنسرها نیز بسیار جذب خون آشام‌ها می‌شوند . جادوگران که با دیواین (Divine) در ارتباط هستند بسیار با آن‌ها دشمن هستند. از دیگر دشمنان آن‌ها می‌توان هایدرومنسرها و ویچ ( witch ) ها را نام برد. البته رابـ ـطه‌ی صلح آمیز با ویچ‌ها و وارلاک‌ها نیز برخی موارد دیده می‌شود. معمولاً افرادی که با طبیعت در ارتباط هستند نیز از آن‌ها متنفر هستند ، برای مثال دروید (Druid) ها.

  برای آشنایی با دیگر گروه‌های جادویی، منتظر بقیه‌ی مقالات ما باشید.
  نظر شما راجع به این مطلب چه بود؟ کدام دسته از این خون آشامان را بیشتر به وجدتان می‌آورند؟
  منبع: نشریه اینترنتی شهر
  گردآورنده:امیر مسعود حسین پور
   
  آخرین ویرایش: ‏10/7/19
  *Nava*, ادوارد, Marde_tanha و 17 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 2. سییما

  سییما ناظر آزمایشی رمان عضو کادر مدیریت ناظر موقت

  642
  17,798
  امتیاز:
  771
  تاریخ عضویت:
  ‏17/4/18
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  Developing,with or without you
  محل سکونت:
  کویرِ سوزانِ ایران :/
  قسمت دوم:
  دیواین یکی از فرم های جادویی هست که سری جادو ها و جادوگر های خاصی رو به خودش جذب میکنه . البته استفاده از کلمه ی جادو برای این موارد سخته برای همین به شکل دیواین میشناسیم شون. از جمله افراد علاقه مند به این دسته رو میشه راهب ها و درمانگر ها رو مثال زد.
  وارلاک ها یکی از گروه های معروف جادوگر ها هستند که توجه اصلیشون هرگونه جادویی قدرمتند هست. معمولا به سمت جادو های تاریک کشیده میشن . توانایی احضار شیاطین و ارواح پلید رو دارن. از مواردی مثل بلاد مجیک و نکرومنسی به شدت استفاده میکنند. تفاوت جنسیت بین یه وارلاک مرد و یه وارلاک زن باعث میشه تا یه گروه با اندکی تفاوت به نام ویچ ها بوجود بیان. ویچ ها معمولا سبک زندگی متفاوتی نسبت به عموم وارلاک ها دارن . در کار هاشون از آلکمی ( کیمیاگری ) بسیار بیشتر از یه وارلاک معمولی استفاده میکنن و دانش بالایی از طبیعت و مواد مختلف دارن . البته تفاوت عمده بین یه وارلاک و یه ویچ این هست که ویچ ها علاقه مند به تجربه ی شخصی چیز های مختلف هستن ولی وارلاک ها معمولا به مطالعه زیاد می پردازند ( شبیه به عموم جادوگر هایی که منبع قدرتشون مانا هست ) .
  حاصل کار نکرومنسر ها موجوداتی به نام نکروفیج هستن . گول ( Ghoul ) ها و عموم زامبی ( zombie ) ها رو تشکیل میدن .
  گورگون ها موجودات اساطیری هستن که معمولا در اساطیر یونانی و رومی دیده میشن . معروف ترین آنها مدوسا ( medusa ) است.
  معمولا خون آشام های قدرتمند و اصیل فقط به نوشیدن خون علاقه مند هستن تا خوردن اجساد . بنابر این پس از اینکه افراد رو از خون خالی می کنند نیاز به این حس میشه که از شر تجمع تعداد زیاد جسد ها جلو گیری کنند . از روش هایی که استفاده میکنند یکی این هست که امسال گول ( Ghoul ) ها رو چه یا نکرومنسی چه با بلاد مجیک یا سنگرومنسی بوجود بیارن . برعکس خون آشام ها این موجودات علاقه مند به خوردن این اجساد مرده هستند.
  پایان فصل اول
   
  آخرین ویرایش: ‏10/7/19
  *Nava*, ادوارد, Marde_tanha و 5 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 3. سییما

  سییما ناظر آزمایشی رمان عضو کادر مدیریت ناظر موقت

  642
  17,798
  امتیاز:
  771
  تاریخ عضویت:
  ‏17/4/18
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  Developing,with or without you
  محل سکونت:
  کویرِ سوزانِ ایران :/
  [​IMG]
  فصل دوم: قسمت اول
  منابع جادو و انواع آن

  نواع جادو بیشتر به شکل ابزار در دست بندی گونه‌ها و گروه‌های مختلف قرار گرفته است اما برای استفاده از هر ابزار نیاز به داشتن دانش از نحوه‌ی عملکرد آن احساس می‌شود. در ادامه با ما همراه ما باشید.

  جادو به نسبت نوع دید افراد به شکل‌های مختلفی تقسیم شده است و همین تفاوت دیدگاه نقش بسیاری در به وجود آمدن شکل‌های مختلفی از جادوگران شده است. مثلاً به نسبت نوع عملکرد هر جادو می‌توان آن را به گروه‌های destruction, illusion, alteration, restoration, conjuration, enchanting, alchemy, تقسیم کرد که به ترتیب برای نابودی اشیا ، به وجود آوردن تصاویری در ذهن مورد هدف برای کنترل دیگران، تغییر و جابجایی به شکل‌های مختلف، بازگردانی چیزهای مختلف به شکل اولیه، اظهار و به تسلط گرفتن موجودات غیر انسانی، ارتقاع اشیا از نظر جادویی، ترکیب مواد مختلف برای بدست آوردن مواد جدید با خاصیت جادویی استفاده می‌شوند. یا به شکل دیگر می‌توان با تقسیم دنیا به پنج بخش به نام‌های material , ethereal , infernal , astral, celestial که می‌توان آن‌ها رو بعدهای مختلفی از جهان دیو تقسیم کرد. یا به شکل دیگر می‌توان دنیا را متشکل از پنج المان اصلی آب، آتش، خاک، هوا و برق دانست که به ترتیب به شکل‌های جادویی Hydromancy, Pyromancy , Geomancy, Aeromancy, Electroman به عنوان پنج شکل از آرکین (Arcane) شناخت. اما بدون توجه به دسته بندی‌های دل بخواهی افراد می‌توان جادو رو بر اساس منبعی که از آن بر می‌خیزد به شکل کلی دسته بندی کرد.


  [​IMG]

  ذات جادو و جادوگری معمولاً حول زندگی و مرگ و یا به شکل دقیق‌تر وجود و نابودی فعالیت اصلی خود را نشان می‌دهد. بنابراین با کنار گذاشتن فرعیات برای مدتی محدود می‌توان گفت که مانا(Mana) به عنوان منبع زنده‌ی جادو و ووید (Void) به عنوان منبع نابودی آن وجود خود را نشان می‌دهند.
  مانا یا مجیکا (Magica) و یا به هر شکل دیگری که نامیده شود معروف‌ترین شکل جادو می‌باشد و به دلیل سادگی فهمی که می‌توان از آن داشت به شکل فراوانی قابل مشاهده است. مانا به عنوان سوخت برای استفاده از جادوهای مختلف استفاده می‌شود و به شکل طبیعی موجود است . آن را از عوامل حیات موجودات می‌دانند که معمولاً شکل فیزیکی آن را می‌توان به آب شبیه کرد. به اندازه‌ای که آب شور و شیرین با یکدیگر ترکیب می‌شنود مانا نیز جای خود را در میان آب‌های موجود در طبیعت پیدا می‌کند. مانا را بیشتر می‌توان در آب‌های جاری مشاهده کرد تا آب‌های ساکن از آنجایی که ذات زندگی به حرکت است. از سوی دیگر هرچه منبع آب ظریف‌تر باشد میزان مانای بیشتری در آن قرار دارد پس آب دریا به دلیل ناخالصی‌های فراوان دارای مانای کمتری به نسبت آب رودخانه می‌باشد. از خالص‌ترین نمونه‌های آن می‌توان به مکان‌هایی به نام Mana Well که همانند سرچشمه‌های طبیعی آب هستند اشاره کرد. معمولاً نحوه‌ی برخورد با مانای موجود در اجسام و موجودات و تغییر آن به شکل دلخواه باعث بوجود آمدن انواع جادو می‌شود. از آنجایی که مانا و آرکین معمولا با یکدیگر همراه هستند بنابراین استفاده‌ی مانا به شکل آرکین باعث بوجود آمدن جادوهای آرکینی می‌شود. مثلاً جادوگری به شکل Hydromancy با تمرکز بر روی شکل مایعی که مانا به خود می‌گیرد و کنترل آن به انجام جادو دست می‌زند. هایدرومنسر (Hydromancer) ها با به کنترل گرفتن آب به عنوان عصر اصلی حیات قدرت فراوانی دارند و این تنها به جابجایی آب مربوط نمی‌شد . از توانایی قدرتمندترین هایدرومنسرها می‌توان به Teleportation با تمرکز بر جابجایی افراد و اشیا در مکان‌های مختلف اشاره کرد که از عوامل توانایی هایدرومنسی در Alteration می‌باشد. از دیگر توانایی‌های آن‌ها می‌توان به پیشگویی و دسترسی به اطلاعاتی فرای توانایی معمول افراد اشاره کرد. با وجود اینکه پیشگویی از تخصصOneiromancer ها یا Oracle هاست که از منبع آرکین استفاده نمی‌کنند و منبع Divine را ترجیح می‌دهند. و با وجود این همه قدرت فراوان معمولاً هایدرومنسرها افراد مثبتی هستند و در جهت صلح و آرامش فعالیت می‌کنند.


  [​IMG]


  منبع:

  بازدید کننده گرامی ، به جهت مشاهده لینک می بایست ، عضو نگاه دانلود باشید و یا به حساب کاربری خود وارد شوید

   
  آخرین ویرایش: ‏10/7/19
  *Nava*, ادوارد, Marde_tanha و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 4. سییما

  سییما ناظر آزمایشی رمان عضو کادر مدیریت ناظر موقت

  642
  17,798
  امتیاز:
  771
  تاریخ عضویت:
  ‏17/4/18
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  Developing,with or without you
  محل سکونت:
  کویرِ سوزانِ ایران :/
  قسمت دوم فصل دوم
  از سوی دیگر می‌توان از ساده‌ترین شکل‌های استفاده‌ی مانا را در پایرومنسی (Pyromancy) دید. در اکثر موارد دیده می‌شود که حتی ضعیف‌ترین جادوگرها به راحتی با آتش کار می‌کنند هرچند که سادگی استفاده از آن نباید مبنی بر دسته کم گرفته شدن آن بشود. یک استاد پایرومنسی از خطرناک‌ترین جادوگرهاست. از آنجایی که اکثر موجودات به آتش حساس هستند سلاحی ایده‌آل برای درگیری است. در مراحل بالاتر معمولاً جئومنسی (Geomancy) نیز به همراه آن استفاده می‌شود تا شکلی مذاب گونه به خود بگیرد.


  [​IMG]

  جئومنسی معمولاً به صورت مستقیم استفاده نمی‌شود. استفاده‌ی زیاد آن را می‌توان در دست کیمیاگران (Alchemist) دید. نوع دیگر آن می‌تواند در Enchanting خود را نشان دهد از آنجایی که در بسیاری موارد جسمی که در حال Enchant است در حوزه‌ی جئومنسی قرار می‌گرد. معروف‌ترین استفاده‌ی آن را در ساخت و سازندگی‌های قدیمی یا در معماری اِلف (Elf) ها می‌توان دید.


  [​IMG]

  ایرومنسی (Aeromancy) نیز یکی از مواردی است که به شکل فرعی مورد استفاده قرار می‌گیرد . بیشتر شکل Elemental باد به شکل آرکین آن ترجیح داده می‌شود. در ترکیبات دیگر به همراه سم، دود، مه و غیره حضور ایرومنسی دیده می‌شود. گاهی راهب (Monk) ها یا دروید (Druid) ها از آن استفاده می‌کنند. از توانایی‌های آن‌ها می‌توان تغییر آب و هوا را نام برد که از Alteration محسوب می‌شود.


  [​IMG]

  موردی که بیشتر مربوط به Void) می‌شود تا یک جادوی آرکین به نام الکترومنسی (Electromancy) شناخته می‌شود. این شکل از جادو نه تنها همانند پایرومنسی از جادوهای Destructionمحسوب می‌شود بلکه خطرناک‌ترین شکل آن است. الکترومنسی را جادوی اساتید جادوگری آرکین می‌دانند. این در حالی است که به شکل یک Element نیز به طور فراوان مورد استفاده‌ی دشمن(Shaman) ها و دروید (Druid هاست. همراهی یک الکترومنسر و یک هایدرومنسر می‌تواند بسیار خطرناک باشد.


  [​IMG]

  شکل دیگری از مانا که آن را آرکین نمی‌توان نامید دیواین (Divine) نام دارد. عمده‌ی فعالیت هر نوع جادوی مربوط به دیواین در restoration می‌باشد . توانایی بالا به شکل درمانی برای موجودات زنده به خصوص انسان‌ها و موجودات مشابه در آن دیده می‌شود (ولی نه برای گیاهان). پالادین (Paladin) ها و پریست(Priest) ها از شکل دفاعی و درمانی آن استفاده می‌کنند . خون آشام (Vampire) ها و به طور کلی تمام آندد (Undead) ها از آن به شدت متنفر می باشند چرا که ذاتی مخالف ذات خودشان دارد و می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند. به جز شکل درمانی و آسیب رسان آن می‌توان حالت پیشگویی را نیز در آن دید. پرافت (prophet) ها و اوراکل (Oracle) ها اساتید استفاده از دیواین هستند . اونیرومنسر (oneiromancer) ها نیز از آن استفاده می‌کنند هرچند که کار آن‌ها بیشتر به illusion مربوط می شود تاrestoration . بسیاری معتقدند که جادوهای دیواین منبعی الهی دارند در صورتی که عده‌ای معتقد بر این هستند که منبع آرکین و دیواین یکی است.


  [​IMG]
   
  *Nava*, ادوارد, Marde_tanha و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 5. سییما

  سییما ناظر آزمایشی رمان عضو کادر مدیریت ناظر موقت

  642
  17,798
  امتیاز:
  771
  تاریخ عضویت:
  ‏17/4/18
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  Developing,with or without you
  محل سکونت:
  کویرِ سوزانِ ایران :/
  قسمت سوم فصل دوم
  منبع نیستی جادو را Void می‌نامند . اعتقاد بر این است که ووید یک جهان کامل و جدای از زمین است. ارواح غیرانسانی پس از مرگ در آنجا یافت می‌شوند . اژدهاها رابـ ـطه‌ی خاصی با ووید دارند از آنجایی که برترین موجودات غیرانسانی می‌باشند. ووید معمولاً به شکل مکانی بسیار سرد و یا بسیار تاریک تصور می‌شود در حالی که اجزائی از زمین مثل تکه‌های شناور یخ در آب در هوا معلق می‌باشند . پست‌ترین و منفورترین موجودات به سطح زمینی ووید نزدیک‌ترین هستند در حالی که والاترین آن‌ها به دلخواه در آن گردش و پرواز می‌کنند. در اساطیر شرقی به عنوان مکانی برای روح جنگجویان از آن یاد می‌شود در حالی که می‌توان ووید را به عنوان ایده‌ای از جهنم (مکانی بسیار تاریک و سرد) بین هفت قبیله‌ی آریایی دید که احتمالاً ریشه در مهاجرت آن‌ها از سیبری به مناطق جنوبی دارد.


  [​IMG]

  از نمونه‌های جادوگری مربوط به آن می‌توان به کرایومنسی (Cryomancy) اشاره کرد که به جادوهای مربوط به یخ گفته می‌شود. شباهت بسیاری میان کرایومنسی و هایدرومنسی دیده می‌شود. در مواردی نیز استفاده از کرایومنسی در حین کار هایدرومنسرها دیده می‌شود. از شکل دیگر کرایومنسی می‌توان از فراستبایت (Frostbite) نام برد که عملکردی شبیه به آتش دارد و همانند آن موجب سوزش می‌شود که علت آن به جای گرمای شدید سرمای شدید است.


  [​IMG]

  احضارگران و کانجورر (Conjourer) ها نیز برای احضار(summon) کردن موجودات مختلف به سمت ووید یا محیط‌های مشابه آن می‌روند. حتی در مواردی ترکیبی از کار آن‌ها با جئومنسی نیز دیده می‌شود که منجر به نوعی ساخت و ساز جادویی می‌شود. آن‌ها معمولاً با نکرومنسر (Necromancer) ها در ارتباط هستند و برای درگیری‌ها از نکروفیج (Necrophage) ها به عنوان نوعی از آندد (undead) استفاده می‌کنند.


  [​IMG]

  از موارد دیگری که حتماً در هر دنیای جادویی با آن برخورد می‌کنید را می‌توان سنگرومنسی (sangromancy)( در فصل اول و در ادامه پرداخته شده و خواهد شد) دانست . نام معروف‌تر آن بلاد مجیک (Blood magic) می‌باشد و از خطرناک‌ترین جادوهاست. در سنگرومنسی تمامی فرم‌های destruction, illusion, alteration, restoration, conjuration, enchanting, alchemy, استفاده می‌شود. آن را عامل به وجود آمدن خون آشام‌ها می‌داند . از این رو برترین سنگرومنسرها نیز خون آشام می‌باشند. با وجود استفاده‌ی فراوان از ووید و مانا، منبع قدرت اصلی آن‌ها خون است. به طور دقیق‌تر، همان‌طور که آب مایع حیاط موجودات است، خون نیز در حیاط آن‌ها نقشی اصلی دارد. تفاوت عمده این است که مانا به شکل معدنی و طبیعی در طبیعت یافت می‌شود در صورتی که استفاده از خون به عنوان منبع جادویی نیازمند به گرفته شدن جان موجودات دارد. همان‌طور که در نکرومنسی با دریافت انرژی آزاد شده از بدن مردگان و برگرداندن آن‌ها با انرژی دریافت شده عامل قدرت نکرومنسر هاست، جذب خون و یا دریافت انرژی آزاد شده از خونی که بدن موجود زنده را ترک می‌کند عامل قدرت سنگرومنسر هاست. نمونه‌های فرعی سنگرومنسی را می‌توان در فرهنگ‌های مختلف باستانی، در زمان‌هایی که قربانی کردن صورت می‌گیرد، دید.


  [​IMG]


  منتظر ادامه‌ی این مقالات باشید.
   
  *Nava*, ادوارد, Marde_tanha و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 6. سییما

  سییما ناظر آزمایشی رمان عضو کادر مدیریت ناظر موقت

  642
  17,798
  امتیاز:
  771
  تاریخ عضویت:
  ‏17/4/18
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  Developing,with or without you
  محل سکونت:
  کویرِ سوزانِ ایران :/
  فصل سوم قسمت اول
  جادوی ممنوع
  با فصل سوم سری مقاله‌های نکسوس همراه ما باشید.
  در بحث جادو نقطه نظرها متفاوت است. در واقع این تفاوت‌های فلسفی و این دیدگاه‌های روانشناسی است که باعث می‌شود جادوگران تخصص‌های مختلف برای خود انتخاب کنند. پذیرفتن یا نپذیرفتن موضوعات مختلف جادویی بین جادوگران کاملاً شخصی است و اینکه جادویی باید یا نباید استفاده شود به نظر افراد مربوط است نه به طبیعت آن‌ها. البته به جز زمانی که بحث در مورد نکرومنسی باشد. در دنیای جادوگری همه می‌دانند که نکرومنسی ممنوع است.
  برای اینکه در مورد نکرومنسی صحبت کنیم ابتدا لازم است از یکی از مفاهیم بسیار پایه‌ای در مورد جادو صحبت کنیم. اینکه جادوگری دقیقاً به چه معناست. با وجود اینکه پنج نوع کلی جادوگری (مراجعه به

  بازدید کننده گرامی ، به جهت مشاهده لینک می بایست ، عضو نگاه دانلود باشید و یا به حساب کاربری خود وارد شوید

  ) وجود دارد، اما می‌توان همه‌ی چهار دسته‌ی دیگر را بخشی از دسته‌ی اول که آلتریشن (Alteration) نامیده می‌شود دانست. در واقع همانطور که از اسم این دسته پیداست، جادوگری یعنی کسب مهارت در زمینه‌ی کنترل نیروهایی که بر ذات چیزهای مختلف مسلط هستند و درون آن‌ها موجود می‌باشند (مانند انواع منابع جادویی نظیر مانا) که در مرحله‌ی بعد جادوگر با ایجاد یک یا چند تغییر باعث افتادن اتفاقاتی می‌شود که آن‌ها را جادو می‌نامیم. همان‌طور که یک برنامه‌نویس کامپیوتر توانایی این را دارد که فرای زیبایی‌های گرافیکی صفحه‌ی نمایش کدهای سازنده‌ی یک برنامه را ببیند که با زبان اعداد و ارقام نوشته شده‌اند و او با دانستن این زبان می‌تواند تغییراتی مانند اضافه یا کم کردن همین اعداد و ارقام، کدها را انجام دهد و باعث ایجاد یک تغییر بزرگ‌تر در روند کلی یک برنامه شود. در واقع ذات ارقام و کدها از قبل موجود بود و برنامه‌نویس با جابجایی یا اضافه و کاستن به آن‌ها به اهداف نهایی خود می‌رسد. در مورد جادو نیز شرایطی مشابه برنامه‌نویسی وجود دارد. انواع منابع جادو برای مثال مانا در ذات طبیعت وجود دارند. در هوایی که نفس می‌کشیم و یا در آبی که می‌نوشیم. همان‌طور که همه چیز از نظر ریاضیات تعریفی دارند از نظر جادو نیز مفاهیمی در مورد همه چیز وجود دارد. و در نهایت همان‌طور که یک برنامه نویس قابلیت تغییر در ساختار یک برنامه را دارد یک جادوگر با داشتن دانش بر طبیعت و فرای آن و با دید مخصوص به این امر می‌تواند با تغییراتی که در مانای موجود در اشکال بوجود می‌آورد محیط را در کنترل خود قرار دهد.
  توجه کنید که همه ی موارد مطرح شده در ضمینه‌ی جادو در راستای طبیعت هستند. حتی اگر زمانی جادوگری باعث آتش گرفتن جنگلی بشود، سوختن یک جنگل هنوز بخشی از خود طبیعت است هرچند که باعث نابودی مراتع طبیعی شده باشد هنوز با ذات طبیعت مخالفتی نمی‌کند. در واقع ذات جادوگری که آلتریشن باشد در جهت تغییر است. چه نابودی و چه احیا همگی بخشی از آن طبیعت عظیم هستند. اما نکرومنسی…


  [​IMG]  طبیعت قوانین خود را دارد. موجودات به دنیا می‌آیند، زندگی می‌کنند و بعد می‌میرند. ارواح این موجودات به مرحله‌ی بعدی زندگی خود می‌روند و این زمانی است که اجسادشان به طبیعت باز گردانده شوند و با این بازگشت به آرامش مخصوص خود برسند. اکثر ما با ارواح خبیث آشنا هستیم. این اشباح ناآرام نمونه‌ای بر این موضوع هستند که اگر روحی از آرامشش محروم شود چه اتفاقی می‌افتد و چه زیان‌هایی به دنیای زندگان وارد می‌شود. موضوع ارواح مربوط به ضمینه‌ای متفاوت از آن چیزی است که اکنون از آن در حال صحبت هستیم اما مثال واضحی از این است که چه اتفاقی می‌افتد زمانی که طبیعت به هم بخورد. در واقع پایه‌ی نکرومنسی دقیقاً نقطه‌ی مخالف آن است. یعنی حال که روحی از جسمی جدا شد از سمت دیگر برای جسم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در واقع آیین تشیع جنازه که به اندازه‌ی سن خود بشریت قدیمی است همیشه در میان بوده است. نکرومنسی یعنی کنار زدن تمام این آیین‌ها. در واقع پایه‌ی این نوع جادوگری یک نوع جادوی خاص به نام ری انیمیشن(reanimation) به معنای حرکت دوباره است. طی آن اجساد مرده که دیگر تحرکی از خود ندارند وادار به حرکت می‌شوند. معروف‌ترین مثال آن زامبی (zombie) ها هستند. اجساد مردگانی که تازه از قبر بیرون کشیده می‌شوند و با استفاده از یکی از منابع جادویی کنترل بدن آن‌ها به دست جادوگر داده می‌شود.


  [​IMG]  شاید به این فکر کنید که استفاده از بدن مردگان می‌تواند بسیار مفید واقع شود. به هر حال آن‌ها مرده‌اند و اکنون به اجساد خود نیاز ندارند. از طرفی استفاده از این اجساد به جای سربازهای واقعی می‌تواند مانع کشته شدن بسیاری دیگر بشود و نکرومنسی در این موضوع ایده‌آل به نظر بیاید. در پاسخ باید گفت بله در تئوری این موضوع به نظر منطقی می‌رسد اما به چه قیمت؟ جسدی به همراه روح صاحب آن یک زندگی را چه خوب چه بد تجربه کرده و اکنون مرده است. حال یک نیروی بیگانه آرامش این جسد را به هم می‌زند و با زور و بدون پرسیدن هیچ سوالی نه تنها دستور به بازگشت می‌دهد بلکه می‌خواهد این جسد را به بردگی بگیرد و فرای از تاریخ مصرف یک چیز آن را استفاده کند. این‌ها دیگر در راستای طبیعت نیستند بلکه با آن به شدت متضادند. از طرف دیگر بین انسان‌ها برابری وجود دارد و اینکه از نظر مقامی متفاوت باشند تنها در جهتی منطقی است یک بحث رهبری و اداره مطرح باشد. به نوع دیگر می‌توان گفت که خود مرگ برای همه یکسان است. حال اینکه پس از مرگ جادوگری خود را برتر از دیگران ببیند و به شکل توهین‌آمیزی مردگان را به خدمت خود بگیرد را خودتان قضاوت کنید.
   
  ادوارد, Marde_tanha و zahra.j .k از این پست تشکر کرده اند.
 7. سییما

  سییما ناظر آزمایشی رمان عضو کادر مدیریت ناظر موقت

  642
  17,798
  امتیاز:
  771
  تاریخ عضویت:
  ‏17/4/18
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  Developing,with or without you
  محل سکونت:
  کویرِ سوزانِ ایران :/
  قسمت دوم( اخر) فصل سوم

  [​IMG]

  بحث دیگر در این موضوع است که نکرومنسی چگونه امکان پذیر است ؟ در طی نکرومنسی استفاده از یک منبع قالب بر اشیا کنترل آن ها را به جادوگر می دهد. مثلا برای جسدی که هنوز از بین نرفته باشد نکرومنسی با کنترل مغز و فرمان دادن به آن باعث حرکت بقیه ی بدن می شود. از سمت دیگر یافتن اجساد تازه سخت است. اجساد قدیمی تر که تنها به شکل استخوان موجود هستند نیز به کار می آیند. در واقع جادوگر با استفاده از ذهن خود نقش مغز را برای این استخوان ها بازی میکند و مفاصل را به حرکت در می آورد. در وهله ی بعد می توان این موضوع را مطرح کرد که نکرومنسر ها چگونه بدون حضور اجساد به نکرومنسی دست می زنند ؟ جواب بسیار ساده است. جادو ی دومی به نام کانجوریشن ( conjuration ) یا احضار ( Summoning ) . طی این فرآیند جادوگر با ایجاد پرتال هایی در بین جهان ها و مکان های مختلف جسمی را از مکانی به مکان دیگر انتقال می دهد. البته در انواع آن این موضوع نیز مطرح است که معمولا این انتقال ها به شکل کامل صورتی نمی گیرند و در اکثر موارد شکلی محدود از آنها احضار می شود که این می تواند حتی به نفع احضارگر نیز باشد چرا که نابودی یک جسم در حالت احضار شده به معنای نابودی کامل آن نخواهد بود.

  با وجود اینکه نکرومنسر ها اکثرا به شکل اربـاب هایی دیده می شنود که مردگان را کنترل می کنند باید توجه داشته باشیم که اکثر جادوگر ها توان مبارزه دارند و به دیگران برای انجام این کار نیاز ندارند هرچند که آن را ترجیح بدهند. با توجه به این موضوع از توانایی های نکرومنسر ها می توان به انفجار اجساد اشاره کرد. با وارد کردن فشار به روحی که در حال خروج از بدن است یا با خروج بسیار سریع منبعی مانند مانا از یک جسد امکان انفجار یک جسد به شکل خطرناکی برای یک محدوده ی کوچک وجود دارد. از سوی دیگر نکرومنسر ها این توانایی را دارند که به اتصال چندین جسد به یکدیگر یک جسم بسیار عظیم تر بوجود آورند که از لحاظ فیزیکی بسیار برتر از حالت معمولی باشند. در نهایت هم می توان به جادوی اساتید نکرومنسی اشاره کرد که طی آن آنها خود را به کنترل می گیرند و وارد فرمی فراتر برای انجام نکرومنسی می شوند. اینگونه فرض کنید که همان برنامه نویس اکنون خود از کد ها و ارقام بوجود آمده باشد و کنترل تغییرات را نیز در دست داشته باشد. و بسیاری دیگر از توانایی های این نوع جادوگران که در اینجا به علت تنگی متن و زمان نام بـرده نشد.


  [​IMG]

  در آخر نیز به خود نکرومنسرها می‌پردازیم. همانگونه که شغل‌های مختلف نیازهای روحی متفاوت دارند، جادوگرهای متخلف نیز شخصیت‌های متفاوتی دارند. روحیات یک باغبان و یک قصاب و یک پلیس کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. پس اگر شخصی شغلی را می‌پذیرد، در آن زمینه از نظر روحی توانایی دارد. در مورد جادوگران نیز این مطلب مطرح است که بر اساس روحیات یک فرد به سمت چگونه جادویی کشیده می‌شود. افرادی که از منابع دیواین (Divine) استفاده می‌کنند روحیاتی پاک و آرام دارند. از سوی دیگر آن‌هایی که پایرومنسی (Pyromancy) را انتخاب می‌کنند روحیه‌ای نابودگر و سوزنده همانند آتشی که به کنترل‌شان در می‌آید را به همراه دارند. و اما نکرومنسرها. تا الان با خواندن این متن می‌توانید تشخیص دهید که چگونه افرادی به نکرومنسی رو می‌آورند. افرادی که حتی به حقوق مردگان نیز رحم نمی‌کنند و آشکارا به مبارزه علیه طبیعتی دست می‌زنند که خود بخشی از آن هستند. البته مفاهیمی مانند استفاده‌ی مردگان به‌جای ارتش‌های زنده از انسان‌ها هرچند که عقلانی و به صرفه به نظر برسد می‌بینید که چنین مفاهیمی در دست نکرومنسرها به سرعت مورد سواستفاده قرار می‌گیرند. حتی اساتید نکرومنسی حاضر به ورود به حالتی نیمه جان هستند فقط برای اینکه جادوی نکرومنسی خود را پیاده کنند. تصور کنید که از مفهوم مرگ فقط فرآیند کشته شدن و کنترل اجساد در حال پوسیدن موضوع اصلی زندگی فردی باشد. البته این‌ها همه برای عموم نکرومنسرهاست. همیشه در همه‌ی گروه‌ها هم افراد خوب و هم افراد بد حضور دارند و اینکه بگوییم همه‌ی نکرومنسرها کاملاً پلید هستند یک امر اشباه است. شاید اگر قوانین سرسختانه‌ی نانوشته‌ی بین جادوگران همگی بر ضد نکرومنسی نبودند و برعکس اکثر مواقع افرادی که عقل سالمی دارند و به دیوانگی کشیده نمی‌شنود نکرومنسی را مطالعه و بررسی می‌کردند این جادو می‌توانست فواید بسیاری نیز داشته باشد اما با اندک تفکری می‌توان دید که سو استفاده از این فواید چگونه به سرعت نابودی را به همراه خواهد داشت.


  [​IMG]
   
  *Nava*, ادوارد, Marde_tanha و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 8. سییما

  سییما ناظر آزمایشی رمان عضو کادر مدیریت ناظر موقت

  642
  17,798
  امتیاز:
  771
  تاریخ عضویت:
  ‏17/4/18
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  Developing,with or without you
  محل سکونت:
  کویرِ سوزانِ ایران :/
  فصل سوم
  بعد از کلی گذاشتن این سری مطالب به این نتیجه رسیدم که اگه یه توضیح کلی در مورد جادو هم،برای اون دسته افرادی که خیلی سر درنیاوردن از مطالب بالا بدم.
  [​IMG]
  جادو، به آن شکل که می‌شناسیم
  جادو ،کلمه‌ای بسیار آشنا که ماهیت معنایی که به همراه دارد به نظر بسیار ناشناخته و مبهم می‌آید. این ابهام طبق معمول باعث ایجاد سوالات مختلفی در ذهن افراد شده است. مسئله‌ی قطعی این است که جادو و جادوگری به سرعت در فیکشن (fiction) های مختلف جای خود را پیدا کرده و مورد توجه بوده است. به نحوی گسترده و وسیع که می‌توان آن را به راحتی و در انواع مختلف دسته بندی و بررسی کرد. در ادامه با ما همراه ما باشید.


  جادو و جادوگری از زمان‌های بسیار دور بخشی از زندگی بشریت بوده است. از ابتدایی‌ترین شکل‌های آن می‌توان به نقاشی‌هایی که بر دیواره‌های غارهای سراسر دنیا مشاهده شده است اشاره کرد. نقاشی‌هایی که با ظرافت تمام در مکان‌هایی که دسترسی به آن‌ها چندان آسان نیست و طبق نظر تاریخدانان با اهداف آئینی و جهت دستیابی به قدرت‌هایی فراتر از آنچه بشر در اختیار داشت کشیده شده‌اند.
  اینکه جادو و جادوگری وجود حتمی دارند از نظر علم قابل اثبات نیست. دانشمندان بیشتر علاقه‌مند به این هستند که چیزهایی از این قبیل را فراطبیعی (supernatural) بنامند. بدین معنا که علم کنونی قابل بررسی این پدیده‌ها نیست اما با گذشت زمان این مشکل رفع خواهد شد. در صورتی که عده‌ای دیگر علاقه‌مند به استفاده از غیرعادی (paranormal) برای اینگونه موارد هستند. بدین معنا که توضیح کاملاً علمی هرگز به بعضی پدیده‌ها تعلق نخواهد گرفت.
  چنین مطالبی همواره مورد توجه نویسندگان و داستان سرایان سرتاسر جهان بوده است. افراد گوناگون چه با استفاده از تخیل خود و چه از طریق داستان‌های نقل شده از گذشتگان به ارائه‌ی آثار فراوانی پرداخته‌اند. ولی سوال اینجا بوجود می‌آید که چگونه افرادی که هرگز با همدیگر ملاقاتی نداشته‌اند و از آثار هم کاملاً بی‌اطلاع بوده‌اند دست به ایجاد مطالبی زده‌اند که در عین تفاوتی که با یکدیگر دارند، بخش‌های جزئی بسیار شبیه به یکدیگر دارند؟ بنابر جمع‌آوری چنین شباهت‌هایی افراد مختلفی سعی بر یافتن یک مرجع کلی برای این موارد شده‌اند. تلاش‌هایی برای نوشتن کتاب‌های مرجعی با نام بیستیاری (bestiary) که شامل اطلاعاتی زیادی از موجوداتی که می‌شناسیم تا موجوداتی که به سختی حتی اسمشان به گوش رسیده انجام گرفته شده است و این تازه از ابتدائی‌ترین کارهای بشر برای شناخت ناشناخته هاست.
  انواع جادوها به صورت کاملاً جدی و حرفه‌ای نام داده شدند. هرچند که احتمال وجودشان به صورت فیزیکی شاید بسیار کم باشد. انواع موجودات اساطیری هویت داده شدند و قدرت‌ها و نقطه ضعف‌هایشان مشخص شدند. و در نهایت انواع جادوگرها در شکل‌های گوناگون در داستان‌های مختلف ظاهر شدند.
  منبع: نشریه‌ی شهر
   
  *Nava* و ادوارد از این پست تشکر کرده اند.