نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

چرا بعضی از نویسنده ها از رمانهای دیگر تقلید می کنند؟

شروع موضوع توسط ارامش طوفانی ‏13/2/18 در انجمن گفتگوهای آزاد رمان و کتاب

1. ارامش طوفانی

ارامش طوفانی حامی انجمن عضو انجمن

122
    1,361
    سلام دوستان
    امیدوارم حالتون خوب باشه.:NewNegah (1):

چند سالی هست که رمانهایی رو با خلاصه های خوب دانلود می کنیم ولی با خوندن محتواش با خودمون میگیم:
    اه...این چقد اشناست...
    بازم این تیپی...
    چقد تکراری...
    چقد شبیه فلان رمانیه که قبلا خوندم...
    پسره شبیه قنبر فلان

مهمان گرامی برای مشاهده لینک عضو یا وارد شوید برای دیدن لینک و دانلود وارد ویاعضو شوید!

و دختره شبیه صغری فلان

مهمان گرامی برای مشاهده لینک عضو یا وارد شوید برای دیدن لینک و دانلود وارد ویاعضو شوید!

...

دیالوگا چقد اشنان...

و
    ... هزار تا حرف دیگه که مارو از خوندن

منصرف میکنه.

واقعا دلیل تکرار و تقلید چیه؟
    نداشتن مطالعه؟...یا.... نرفتن سراغ کتابهای مفید برای مطالعهBokmal؟
    یا علاقمندی خواننده ها به سوژه های تکراری؟!(که خیلی راحت میشه اخر داستانو حدس زد)

خوشحال میشم اینجا نظراتتونو به اشتراک بذارید...

***این یه تایپیکه برای بهتر شدن نوشته های نویسنده های عزیز با سوژه های جدیدتر ...و لطفا به نویسنده یا نوشته ای توهین نکنید.

♡♥♡تا جایی که گشتم و سرچ کردم همچین تایپیکی پیدا نکردم امیدوارم تکراری نباشه ولی شما باز جواب بدین.

Empire, نگار 1373, zahrataraneh و 6 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  2. برنو

برنو حامی انجمن عضو انجمن

245
    3,017
    شغل :
    {پرتقال فروش معروف !
    جوابش واضحه عزيز جان ...
    اصولا اولين ايده اي كه به ذهن يه نوجوون ميرسه همين رمانهاي آبدوغ خياريه كه ميبينيد ؛يعني عشق ها و ازدواجهاي يهويي و اجباري و... كه در نهايت منجر به عاشق شدن دو تا بوقلمون مغرور ميشه و تا اخر عمر به خوبي و خوشي زندگي ميكنن .اين دم دستي ترين ايده ايه كه ممكنه به ذهن يكي برسه .
    تاثير فيلم ورسانه هم به وضوح قابل مشاهده است .از وقتي كه

و فيلم هاي گرك و ميش و خاطرات خون آشام معروف شدن ما شاهد كلي

تكراري با تم خون وخون خواري هستيم .بنابرين توصيه ميكنم كه وقتي فيلم يا

جديدي به دستتون ميرسه چند روز دست به قلم نشيد تا تحت تاثير اون داستان نباشيد و به قانون كپي پيست هم احترام گذاشته باشيد .
    يكي ديگه از دلايل تكرار و تقليد فراآرمانگرايي نويسنده است كه بيشتر بين نويسنده هاي نو قلم و نوجوان شايعه .دوست دارن همه چيز ايده آل و رويايي باشه كه شما رو ارجاع ميدم به اين تاپيك

سروش73, ارامش طوفانی, zahrataraneh و 4 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  3. yeganeh.A

yeganeh.A نویسنده عضو انجمن

208
    4,003
    من خودم به شخصه، بروز یهویی این گونه

هارو سهل شدن نوشتن و یا سهل دیدن نوشتن در افکار نوجوان هامیدونم. درسته بعضی ها واقعا استعداد دارند اما خب افرادی هم هستند که

هایی آبکی خونده و بدون ارتقای سطح دست به قلم بـرده و شروع کردن به نوشتن آثاری چون همان اثری که خوندن و با استقبال افرادی چون خودشون هم مواجه شدن، و این باور به وجود اومد که نویسندگی آسان است! نویسنده های این آثار به دنبال اثبات چیزی در

نبودند... هدفی قرار نداده بودند جز چندتا کلکل و فحش و صحنه هایی برای جذب سن های حساس... باید بگوییم نویسنده های خوبی در این عرصه پا نگذاشتند... باید بگوییم ایراد از نویسنده است!
    تمام خواننده ها رو میشه با موضوعات جذاب، جذب کرد، من خودم به شخصه خیلی وقته

خوندن مجازی رو کنار گذاشتم چرا که همه یه سبکن و منتظرم ببینم کی اون

های خوب دوباره برمیگردن! کی مثل قبلا یه لیست بلند بالا داشتی برای خوندن و یکی از یکی بهتر...
    اما الان

خوب کسی بخواد همه بلا استثنا

های قدیمی رو معرفی میکنند... به نظر من نوجوان هایی دست به قلم بردند که نباید! یا شاید هم باید اما خودشون رو ارتقا ندادند...

برنو, سروش73, ارامش طوفانی و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  4. Nazanin84

Nazanin84 طراح+شاعر آزمایشی طراح انجمن

182
    1,030
    شغل :
    {دانش آموز

سلام دوستان
    امیدوارم حالتون خوب باشه.:NewNegah (1):

چند سالی هست که رمانهایی رو با خلاصه های خوب دانلود می کنیم ولی با خوندن محتواش با خودمون میگیم:
    اه...این چقد اشناست...
    بازم این تیپی...
    چقد تکراری...
    چقد شبیه فلان رمانیه که قبلا خوندم...
    پسره شبیه قنبر فلان

و دختره شبیه صغری فلان

...

دیالوگا چقد اشنان...

و
    ... هزار تا حرف دیگه که مارو از خوندن

منصرف میکنه.

واقعا دلیل تکرار و تقلید چیه؟
    نداشتن مطالعه؟...یا.... نرفتن سراغ کتابهای مفید برای مطالعهBokmal؟
    یا علاقمندی خواننده ها به سوژه های تکراری؟!(که خیلی راحت میشه اخر داستانو حدس زد)

خوشحال میشم اینجا نظراتتونو به اشتراک بذارید...

***این یه تایپیکه برای بهتر شدن نوشته های نویسنده های عزیز با سوژه های جدیدتر ...و لطفا به نویسنده یا نوشته ای توهین نکنید.

♡♥♡تا جایی که گشتم و سرچ کردم همچین تایپیکی پیدا نکردم امیدوارم تکراری نباشه ولی شما باز جواب بدین.
    کلیک کنید تا بازشود...
    به نظر من دلیل تکراری بودن داستان بعضی از رمانها اینه که نویسنده فکر نمیکنه یه ایده جدید بیاره روی کار و اینکه بعضی از نویسنده ها فکر میکنن

نوشتن یعنی یه دختر و پسر یه جوری که معمولا یا اجباری یا از سر لجبازی یا با کلی اتفاق های مسخره به هم برسن که البته تو اکثر این رمانها پسره مغرور پولدار و دختره شوخ طبعه و معمولا هم پسره یه فامیل یا یه my friend خیلی جلف داره که همش خودشو به پسره می چسبونه.این ایراد از نویسنده هاییه که درکی از

نویسی ندارن یا نویسنده های نوجوون که بر اثر بیماری به نام جوگرفتگی این ایده ها مزخرف میاد تو سرشون.

جوابش واضحه عزيز جان ...
    اصولا اولين ايده اي كه به ذهن يه نوجوون ميرسه همين رمانهاي آبدوغ خياريه كه ميبينيد ؛يعني عشق ها و ازدواجهاي يهويي و اجباري و... كه در نهايت منجر به عاشق شدن دو تا بوقلمون مغرور ميشه و تا اخر عمر به خوبي و خوشي زندگي ميكنن .اين دم دستي ترين ايده ايه كه ممكنه به ذهن يكي برسه .
    تاثير فيلم ورسانه هم به وضوح قابل مشاهده است .از وقتي كه

و فيلم هاي گرك و ميش و خاطرات خون آشام معروف شدن ما شاهد كلي

تكراري با تم خون وخون خواري هستيم .بنابرين توصيه ميكنم كه وقتي فيلم يا

جديدي به دستتون ميرسه چند روز دست به قلم نشيد تا تحت تاثير اون داستان نباشيد و به قانون كپي پيست هم احترام گذاشته باشيد .
    يكي ديگه از دلايل تكرار و تقليد فراآرمانگرايي نويسنده است كه بيشتر بين نويسنده هاي نو قلم و نوجوان شايعه .دوست دارن همه چيز ايده آل و رويايي باشه كه شما رو ارجاع ميدم به اين تاپيك

کلیک کنید تا بازشود...
    ببین عزیزم..من با این که میگی این ایده ها به ذهن نوجوون ها میرسه یکم مخالفم.درسته که بیشتر نوجوون ها براثر جو گرفتگی یه همچین ایده هایی میاد تو سرشون ولی نوجوون هایی هستن که اینجوری نیستن.

من خودم به شخصه، بروز یهویی این گونه

هارو سهل شدن نوشتن و یا سهل دیدن نوشتن در افکار نوجوان هامیدونم. درسته بعضی ها واقعا استعداد دارند اما خب افرادی هم هستند که

هایی آبکی خونده و بدون ارتقای سطح دست به قلم بـرده و شروع کردن به نوشتن آثاری چون همان اثری که خوندن و با استقبال افرادی چون خودشون هم مواجه شدن، و این باور به وجود اومد که نویسندگی آسان است! نویسنده های این آثار به دنبال اثبات چیزی در

نبودند... هدفی قرار نداده بودند جز چندتا کلکل و فحش و صحنه هایی برای جذب سن های حساس... باید بگوییم نویسنده های خوبی در این عرصه پا نگذاشتند... باید بگوییم ایراد از نویسنده است!
    تمام خواننده ها رو میشه با موضوعات جذاب، جذب کرد، من خودم به شخصه خیلی وقته

خوندن مجازی رو کنار گذاشتم چرا که همه یه سبکن و منتظرم ببینم کی اون

های خوب دوباره برمیگردن! کی مثل قبلا یه لیست بلند بالا داشتی برای خوندن و یکی از یکی بهتر...
    اما الان

خوب کسی بخواد همه بلا استثنا

های قدیمی رو معرفی میکنند... به نظر من نوجوان هایی دست به قلم بردند که نباید! یا شاید هم باید اما خودشون رو ارتقا ندادند...
    کلیک کنید تا بازشود...
    با حرفات کاملا موافقم..رمانهای قدیمی خیلی بهتر از بعضی از رمانهای آبکی الآنه که می نویسن.

blackangel, Empire و ارامش طوفانی از این پست تشکر کرده اند.