نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

پیگیری و صیانت از حقوق عامه وظیفه اصلی دادستان ها است

شروع موضوع توسط KIMIA_A ‏3/2/18 در انجمن اخبار حقوقی

 1. KIMIA_A

  KIMIA_A مدیر تالار حقوق عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  3,496
  26,207
  امتیاز:
  956
  تاریخ عضویت:
  ‏1/6/16
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  {ندارم :)
  محل سکونت:
  تهران
  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: دادستان‌ها باید مطالبه گری خود را افزایش دهند و اجرای تعهدات دستگاه‌ها را به دقت پیگیری، نظارت و مطالبه کنند.
  [​IMG]

  به گزارش خبریعلی اکبر شمس دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد در نشست با دادستان‌های سراسر استان یزد، گفت: صیانت از حق مردم، حقوق شهروندی و پیگیری حقوق عامه از وظایف عمده و اصلی دادستان ها است و دادستان‌ها باید به مسائلی که در حوزه تحت امرشان است ورود و مطالبه گری کرده و دستورات مستند به قانون را در جهت استیفای حقوق عامه صادر کنند.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد بر پذیرش مراجعین به دادسرا توسط دادستان‌ها و توضیح و تبیین مراحل قانونی تأکید کرد و بیان داشت: تکریم اربـاب رجوع وظیفه شرعی و قانونی همه مسئولین قضائی است لذا دادستان‌ها باید ساعتی از روز را به ارتباط با اربـاب رجوع دادسرا اختصاص دهند.

  وی از نظارت دادستان مرکز استان بر سایر دادستان‌های شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: طبق قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲، دادستان مرکز استان از حیث وظایف قانونی و نیز حسن اجرای آرای کیفری بر دادسرا‌های استان نظارت می‌نماید و این نظارت مورد مطالبه دادستان محترم کل کشور نیز است لذا از این به بعد این نظارت قانونی اعمال خواهد شد.

  دادستان عمومی و انقلاب یزد، ارائه آمار عملکرد تحلیلی دادسرا‌ها را خواستار شد و بیان داشت: دادستان‌ها باید تمام امور مرتبط با حوزه کاری خود را به صورت آمار تحلیلی دقیق تدوین و ضمن ارسال به مرکز استان، مبنای ارزیابی برنامه‌های آتی قرار گیرد.

  شایان ذکر است در این جلسه دادستان‌های سراسر استان پیرامون مسائل مختلف قضایی حوزه کاری خود به بحث و تبادل نظر پرداختند.

  انتهای پیام/