نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

آموزشی چگونه رمان پلیسی بنویسیم؟

شروع موضوع توسط نگار 1373 ‏26/8/17 در انجمن اصول نوشتن

دوست دارید بیشتر به چه بحثی پرداخته بشه؟

1. نقد و بررسی رمان های ژانر پلیسی

13 رای
    34.2%
  2. مباحث آموزشی

28 رای
    73.7%
  3. معرفی رمان های موفق پلیسی

15 رای
    39.5%
فعال بودن نظرسنجی چندگانه
  1. he.s

he.s کاربر ویژه عضو انجمن

1,658
    8,523

مهمان گرامی برای مشاهده لینک عضو یا وارد شوید برای دیدن لینک و دانلود وارد ویاعضو شوید!

***Hidden content cannot be quoted.***
    کلیک کنید تا بازشود...
    مرسی از توضیحاتت
    آره درباره سازمان اطلاعات،اطلاعات دارم اما درباره همچین چیزی توش نمیدونستم چون اونجا تا جایی که من خوندم فقط مرد میپذره
    من یه ایده تو ذهنم داشتم در همین مورد البته سازمان من درآوردی من زیر نظر پلیس بود
    وقتی نظرت و خوندم واقعا شوکه شدم که همچین چیزی هم وجود داره و خواستم که حالا هست داستانم و به صورت واقعی و قابل باور تر دربیارم تا یه سازمان از خودساخته اما خب هیچ اطلاعاتی دربارش ندارم و با سرچ تو اینترنت هم چیزی عایدم نشده و گفتم شاید بتونی اطلاعات بیشتری بهم بده
    پس اگه ممکنه اگه اسم کتاب ها رو پیدا کردی بهم بگو واقعا ممنونت میشم

Elahe0852, نگار 1373, me_myself و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • نگار 1373

نگار 1373 کاربر نیمه فعال عضو انجمن

251
    14,219
    شغل :
    {مهندس معمار :)

مهمان گرامی برای مشاهده لینک عضو یا وارد شوید برای دیدن لینک و دانلود وارد ویاعضو شوید!

مرسی از توضیحاتت
    آره درباره سازمان اطلاعات،اطلاعات دارم اما درباره همچین چیزی توش نمیدونستم چون اونجا تا جایی که من خوندم فقط مرد میپذره
    من یه ایده تو ذهنم داشتم در همین مورد البته سازمان من درآوردی من زیر نظر پلیس بود
    وقتی نظرت و خوندم واقعا شوکه شدم که همچین چیزی هم وجود داره و خواستم که حالا هست داستانم و به صورت واقعی و قابل باور تر دربیارم تا یه سازمان از خودساخته اما خب هیچ اطلاعاتی دربارش ندارم و با سرچ تو اینترنت هم چیزی عایدم نشده و گفتم شاید بتونی اطلاعات بیشتری بهم بده
    پس اگه ممکنه اگه اسم کتاب ها رو پیدا کردی بهم بگو واقعا ممنونت میشم
    کلیک کنید تا بازشود...
    پیشنهاد می کنم در مورد سربازان گمنام امام زمان هم مطالعات داشته باشی.
    خصوصیات جالبی دارن و مطالعه در این باره خالی از لطف نیست :)

Elahe0852, zahra.kh, Fatemeh-D و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • نگار 1373

251
    14,219
    شغل :

نه ببین دختره یه ادم عادیه اما شرایط ویژه ای داره.یه خواهر دو قلو داره که این خواهرش دقیقا شبیه خودشه و عشق اون مجرمس.ینی خواهر این دختر عشق مجرمس و ...
    کلیک کنید تا بازشود...
    آهان، اگه این جور موردی باشه، پلیس برای به دام انداختن مجرم ممکنه از اون شخص به عنوان تله استفاده کنه. البته تله که میگم، جوری باشه که جون شخص هم به خطر نیفته.
    چیزی که میگی شدنی هست ولی با رعایت قوانین خاص.

Elahe0852, zahra.kh, Fatemeh-D و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • he.s

he.s کاربر ویژه عضو انجمن

1,658
    8,523

پیشنهاد می کنم در مورد سربازان گمنام امام زمان هم مطالعات داشته باشی.
    خصوصیات جالبی دارن و مطالعه در این باره خالی از لطف نیست :)
    کلیک کنید تا بازشود...
    واقعا؟من فکر میکردم سربازان گمنام امام زمان کسانی هستند که در سازمان اطلاعات کار میکنن البته به تناقض رسیده بودم ک چطور خانم توشون هست چون سازمان اطلاعات فقط آقا میپذیره
    باشه واقعا ممنونم ازت

Elahe0852, نگار 1373, بهار شایگان فرد و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • Fatemeh-D

Fatemeh-D نویسنده انجمن نویسنده انجمن

779
    37,496
    محتوای مخفی :
    **محتوای مخفی: متن مورد نظر توسط نویسنده مخفی شده است برای مشاهده باید ابتدا دکمه تشکر را بزنید.**

hanieh.salehi, Asra.ghazi, Elahe0852 و 9 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • نگار 1373

251
    14,219
    شغل :

کلیک کنید تا بازشود...
    ممنون از نقد زیبات فاطمه جان ؛)
    در مورد شکنجه گفته بودی، شکنجه می دن موقع بازجویی؟
    خب... میترسم یه چیزایی بنویسم فردا بیان گونی بکشن رو سرم ببرنم 25r30wi
    ولی آره شکنجه در بعضی موارد به کار میبرن.
    اینو فقط در حد حرف شنیدم ولی تایید صد در صدش نمیکنم.
    ما که نمیایم مجرم رو نازی کنیم بگیم اوخی، عمویی، اعتراف میکنی چند تا ادم رو کشتی؟ نمیکنی؟ ای جان دلش نمیخواد چیزی بگه:campe45on2:

نتیجتا باید اجبار و زوری هم در کار باشه مثلا در حد سیلی و اینا :campe45on2: ولی اینکه تا چه حد شکنجه رو بیشتر کنن رو نمیدونم. البته با ساواک که طرف نیستیم، نیرو انتظامی به اون شدت و وحشیانه گری ساواک کار نمیکنه.

البته در پرانتز بگم که یه بار یه نظامی برام تعریف کرد که یه نفر رو شکنجه کرده. خیلی در لفافه گفت و اینکه چه رسته ای داشت بماند، ولی اینم مهمه که شخص مقابلشون کی باشه. مثلا برخورد با یه داعشی اسیر شده با برخورد با یه دزد یا یه جاسوس و یا حتی با یه متهم مشکوک به قتل خیلی فرق داره.

آهان جا داره اینجام بگم بازجویی با بازپرسی فرق داره :D بعدا اگه عمری باقی بود ازش مطلب میفرستم.

آخرین ویرایش: ‏14/3/18
    Elahe0852, he.s, DENIRA و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • ‏14/3/18 #97
    Fatemeh-D

779
    37,496

ممنون از نقد زیبات فاطمه جان ؛)
    در مورد شکنجه گفته بودی، شکنجه می دن موقع بازجویی؟
    خب... میترسم یه چیزایی بنویسم فردا بیان گونی بکشن رو سرم ببرنم 25r30wi
    ولی آره شکنجه در بعضی موارد به کار میبرن.
    اینو فقط در حد حرف شنیدم ولی تایید صد در صدش نمیکنم.
    ما که نمیایم مجرم رو نازی کنیم بگیم اوخی، عمویی، اعتراف میکنی چند تا ادم رو کشتی؟ نمیکنی؟ ای جان دلش نمیخواد چیزی بگه:campe45on2:

نتیجتا باید اجبار و زوری هم در کار باشه مثلا در حد سیلی و اینا :campe45on2: ولی اینکه تا چه حد شکنجه رو بیشتر کنن رو نمیدونم. البته با ساواک که طرف نیستیم، نیرو انتظامی به اون شدت و وحشیانه گری ساواک کار نمیکنه.

البته در پرانتز بگم که یه بار یه نظامی برام تعریف کرد که یه نفر رو شکنجه کرده. خیلی در لفافه گفت و اینکه چه رسته ای داشت بماند، ولی اینم مهمه که شخص مقابلشون کی باشه. مثلا برخورد با یه داعشی اسیر شده با برخورد با یه دزد یا یه جاسوس و یا حتی با یه متهم مشکوک به قتل خیلی فرق داره.

آهان جا داره اینجام بگم بازجویی با بازپرسی فرق داره :D بعدا اگه عمری باقی بود ازش مطلب میفرستم.
    کلیک کنید تا بازشود...
    یه جا انگشتای متهم رو می شکوند و می گفت اگه اعتراف نکنی بقیه انگشتات رو می شکونم! واقعنیا!!

Elahe0852, he.s, DENIRA و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • ‏14/3/18 #98
    نگار 1373

251
    14,219
    شغل :

یه جا انگشتای متهم رو می شکوند و می گفت اگه اعتراف نکنی بقیه انگشتات رو می شکونم! واقعنیا!!
    کلیک کنید تا بازشود...
    :///////////
    خب پس اینجا باید بگیم سرگرد راتین ساواکی بوده احتمالا :/ :aiwan_lightsds_blum:
    ولی نه بابا دیگه اینجور شکنجه رو نداریم برای افرادی که متهم به قتل هستن.
    این مدل شکنجه ها رو (اگه هنوزم به کار ببرن) برای جاسوسا و افرادی از این قبیل استفاده میکنن. چون شخص متهم میتونه وکیل بگیره و به خاطر این شکنجه از دست پلیس شکایت کنه و دیه بگیره. :/
    اینو از زبون یه ستوان شنیدم نمیدونم چطوریه. باز در موردش تحقیق میکنم چون موضوع جالبیه.

Elahe0852, he.s, DENIRA و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • ‏14/3/18 #99
    Fatemeh-D

779
    37,496
    محتوای مخفی :
    **محتوای مخفی: متن مورد نظر توسط نویسنده مخفی شده است برای مشاهده باید ابتدا دکمه تشکر را بزنید.**
    نگار جون اگه نقدم خوبه بگو بازم چند تا

دیگه معرفی کنم. اگرم چنگی به دل نمی زنه بگو خیلی موقرانه بکشم کنار!

hanieh.salehi, Asra.ghazi, Elahe0852 و 6 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • ‏15/3/18 #100
    نگار 1373

251
    14,219
    شغل :

نگار جون اگه نقدم خوبه بگو بازم چند تا

دیگه معرفی کنم. اگرم چنگی به دل نمی زنه بگو خیلی موقرانه بکشم کنار!
    کلیک کنید تا بازشود...
    کارت خیلی خوبه عزیز دل جدی میگم، من خودم در مورد نقد

افتضاحم. ینی انقدر رمانه رو میکوبم که میترسم نویسندش بیاد سروقتم، خودم رو بکوبه :aiwan_ligtht_blum:25r30wi
    وگرنه منم حتما نقد میکردم. خیلی کارت خوبه و برای معرفی معرفی رمانای قوی پلیسی پیشنهادای خوبی داشتیHapydancsmil همینطور قوی ادامه بده:uzi:

Charis, zahra.kh, Fatemeh-D و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  • کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 13)

تبلیغات متنی